میخواهم کمک کنم نیازمند همیاری هستم

۳۰۰۰ مسجد و نمازخانه زیر نظر وزارت راه مشغول خدمات‌رسانی است

دبیر اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی گفت: ۳ هزار و هشت مسجد و نمازخانه زیر نظر وزارت راه و شهرسازی در سطح کشور فعال بوده و ۵۳۰ تن از علما مشغول خدمات‌رسانی فرهنگی و مشاوره‌های مذهبی در این مراکز هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جواد نیسی روز پنجشنبه در نشست توجیهی «نماز در راه، شهر» در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم افزود: ۲۴۷ مسجد و نمازخانه در راه آهن، ۳۷۹ مسجد و نمازخانه در فرودگاه‌های کشور و بیش از ۶۰۰ نمازخانه نیز در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور مشغول خدمات‌رسانی به مردم می باشد.

وی همچنین گفت: سطح تعاملات مردم با وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل و طرح های مسکونی زیاد بوده و نباید از این فرصت و ظرفیت ایجادشده برای ترویج و توسعه فرهنگ دینی و نماز به‌سادگی عبور کرد.

در ۱۲ بندر کشور نماز اقامه می‌شود
دبیر ستاد اقامه نماز سازمان بنادر و دریانوردی کشور نیز در این نشست بیان کرد: ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی هرساله رتبه نخست را در مساله اقامه نماز به دست آورده که نشان از فعالیت مجدانه اعضای ستاد اقامه نماز در این وزارتخانه است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن نورمحمدی ادامه داد: در ۱۲ بندر کشور فعالیت اقامه و توسعه نماز به‌صورت مستمر انجام می‌شود، در هیچ‌کدام از کشورهای اسلامی به‌اندازه ایران به مساله نماز و اقامه آن توجه نمی‌شود.
وی اضافه کرد: دبیران ستاد اقامه نماز در بخش‌های مختلف باید با روی گشاده و صعه صدر کارکنان سازمان‌های مختلف را نسبت به مساله نماز و فرهنگ دینی تشویق کنند.
نورمحمدی گفت: در سال‌های گذشته تعداد مساجد، نمازخانه و سکوهای نماز در سطح بنادر کشور توسعه یافته است.
در این همایش از جمعی از دبیران ستاد اقامه نماز استان‌های مختلف کشور تقدیر و لوح تقدیری از جانب آیت‌الله حسینی بوشهری امام‌جمعه قم به آن‌ها اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه می توانید در این امر الهی شریک باشید ؟
کمک نقدی با پرداخت آنلاین
دارندگان کارت های عضو شتاب هم اکنون میتوانند در کمترین زمان کمک نقدی خود را پرداخت نمایند.
خرید کالا و مصالح برای مساجد
با خرید کالا برای مساجد میتوانید با هزینه ای به میزان وسع خود در ساخت مساجد سهیم شوید..
کمک های غیر نقدی
چنانچه در ساخت و ساز ویا هرگونه فعالیت و حرفه دیگری مهارت دارید میتوانید از آن مهارت خود برای کمک به ساخت مساجد استفاده نمایید.
پایگاه های مرتبط
تمامی حقوق متعلق به مجمع خیرین مسجد ساز می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی سایت ، طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط زفره مدیا