میخواهم کمک کنم نیازمند همیاری هستم

گزارشی از مراسم کلنگ زنی مسجد بقیه الله اعظم(عج) استان قم

مراسم کلنگ زنی مسجد بقیه الله اعظم(عج) با حضور آیت الله فقیهی عضو محترم جامعه مدرسین، مسئولان محلی، مسئولان ستاد اقامه نماز خیرین و عموم مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قم؛ مراسم کلنگ زنی مسجد بقیه الله اعظم(عج) واقع در خیابان شهید اسد پور با حضور آیت الله محسن فقیهی، محمد خامه یار مدیر ستاد اقامه نماز و دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان قم، مسئولان شهرداری و شورای شهر و عموم مردم و خیرین بزرگوار برگزار شد.

محمد خامه یار مدیر ستاد اقامه نماز استان قم نیز در ادامه مراسم خاطرنشان ساخت: در استان قم ۱۲۰۰ مسجد و حسینیه وجود دارد که به نسبت جغرافیای استان و همچنین دیگر استان ها از جایگاه پایین‌تری برخوردار است.

دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان قم در ادامه با بیان اینکه هر ۱۴ روز یک بار کلنگ زنی مسجد داریم، مطرح کرد: هر ۱۴ روز یک بار کلنگ زنی مسجد داریم و مسجد بقیه الله اعظم(عج) چهارمین مسجد این طرح است و قصد داریم مسیر های زیارتی همچون اتوبان گرمسار که در دو دولت کلنگ زنی انجام شد، ولی مسجد احداث نشد و همچنین جاده اراک را تحت پوشش برنامه خیرین مسجد ساز قرار دهیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان قم گفت: مردم باید ما را در ساخت مساجد کمک کنند و همانگونه ما از مسئولان انتظار یاری داریم از مردم نیز به قدر توان حتی یک آجر انتظار داریم. وی در پایان با اشاره به اهمیت پیوست فرهنگی به ویژه مسجد در محلات نو ساز یادآور شد: امید داریم که قبل از تایید نقشه پروانه محلات نوساز پیوست فرهنگی آن محلات به ویژه مساجد در برنامه قرار بگیرد.

حجت الاسلام اسد زاده امام جماعت محله و عضو هیئت امنای مسجد بقیه الله اعظم(عج) ضمن تشکر از حضور مسئولان و مردم در مراسم کلنگ زنی گفت: کمک در ساخت مسجد یک امر پسندیده الهی و از اعمال باقیات الصالحات به شمار می رود.

وی در ادامه با اشاره به نیاز محله اسد پور به مسجد ابراز داشت: از آنجایی که مسجد پایگاه عبادی، فرهنگی و سیاسی هر محله به شمار می رود، این محله از این نعمت بی بهره بود و اهالی محل به دلیل دور بودن دیگر مساجد، اعمال عبادی و عزاداری های خود را در منزل و به صورت فردی انجام می دادند.

وی در ادامه با اشاره به پروژه ۴ ساله مسجد بقیه الله اعظم(عج) افزود: این مسجد با ۱۸۰۰ متر زیر بنا از موقوفات مرحوم میرباقری است که بنا است در دو بخش حسینیه و مسجد برای استفاده مردم محله و اتوبان هم جوار، احداث شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه می توانید در این امر الهی شریک باشید ؟
کمک نقدی با پرداخت آنلاین
دارندگان کارت های عضو شتاب هم اکنون میتوانند در کمترین زمان کمک نقدی خود را پرداخت نمایند.
خرید کالا و مصالح برای مساجد
با خرید کالا برای مساجد میتوانید با هزینه ای به میزان وسع خود در ساخت مساجد سهیم شوید..
کمک های غیر نقدی
چنانچه در ساخت و ساز ویا هرگونه فعالیت و حرفه دیگری مهارت دارید میتوانید از آن مهارت خود برای کمک به ساخت مساجد استفاده نمایید.
پایگاه های مرتبط
تمامی حقوق متعلق به مجمع خیرین مسجد ساز می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی سایت ، طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط زفره مدیا