میخواهم کمک کنم نیازمند همیاری هستم

نامه ای به مناسبت شهادت شهید مسجد، مولود مسجد

بسم الله الرحمن الرحیم
نامه به اهل خیر و تمکّن
در ماه رمضان ۹۲ و در آستانه شب قدر چند سطری برای مؤمنین و مؤمنانی که از نظر مالی در مضیقه نیستند می نویسم
یک مقدمه و چند نکته.
امّا مقدمه :
اسلام و قرآن دو وظیفه از ما خواسته اند، هر کاری انجام می دهیم حق آن را انجام دهیم.
اگر جهاد است قرآن می فرماید حق جهاده
اگر تقوی است قرآن می فرماید حق تقاته
اگر تلاوت کتاب آسمانی است قرآن می فرماید حق تلاوته
حالا اگر کسی نمی تواند حق کار را انجام دهد لااقل به مقدار استطاعت و توانی که دارد انجام دهد.
اتقو الله مااستطعتم تقوی پیشه کنید هر چه می توانید
و اعدوا لهم مااستطعتم در برابر دشمن آماده باشید هر چه می توانید
از این مقدمه نتیجه می گیریم هیچ کسی نباید به کم راضی شود بلکه باید نگاه و فکر و آرزوی ما کلان باشد، گر چه در انجام موفق نشویم.
مثلاً در دعاهای هر روز ماه رمضان از خداوند می خواهیم همه گرسنگان جهان سیر شوند، همه برهنگان لباس داشته باشند، همه گرفتاران رهائی و همه مریضان شفا و از خداوند می خواهیم هر سال توفیق مکه رفتن داشته باشیم البته فضای دعا برای همه و هر سال است گر چه در عمل به گوشه ای از آن می رسیم.
ممکن است من و شما با لطف الهی کارهای خیر و مفیدی انجام داده باشیم امّا آیا بیش از این و بهتر از این نمی توانیم انجام دهیم ؟ آیا حق کار را انجام داده ایم یا باز هم می توانیم.
برادران و خواهران متمکّن
از خداوند قبولی کار شما را خواهانم و هدف این نامه این است که در کشور عزیز ما جای هزاران مسجد خالی است. مناطق زیادی که جمعیت دارد و تا فاصله دوری دسترسی به مسجد نیست.
جمعی را دعوت کردم و مجمع خیرین مسجدساز را تشکیل دادیم که هیئت امناء و هیئت مدیره و اساسنامه آن تنظیم شد و از مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا با ابلاغ به ستاد کل نیروهای مسلح اجازه گرفته شد تا از امکانات قوای مسلح برای نقشه و نظارت و خاکبرداری و حمل و نقل مصالح و امثال آن برای ایجاد مسجد استفاده شود تا هر فرد نیکوکاری با صرف هزینه کمتری بتواند مساجدی در سطح صد تا دویست متر بدون تزئینات و کاشی کاری و مناره و گنبد با حمایت شهرداری و پروانه و پایان کار رایگان بسازد. انشاالله مسجدی در حدود پنجاه تا صد میلیون تومان ساخته شود. از جناب عالی که در کارهای خیر سابقه دارید دعوت می کنم از توان مالی خود و از آبروی اجتماعی و تجربه خود و از دعوت از بستگان و دوستان و همکاران و همسایگان خود گامی بردارید و بدانیم که مسجدسازی کار حضرت ابراهیم (ع) و اسماعیل (ع) و حضرت محمد (ص) و علی (ع) است، حیف است افرادی درمانگاه برای سلامتی، مدارسی برای تحصیل، حسینیه برای امام حسین (ع) ساخته باشند ولی برای نماز و بندگی خدا که هدف آفرینش است کاری نکرده باشند. در اسلام سفارش شده که اگر عید قربان توان ذبح گوسفند ندارید چند نفر شریک شوید وگوسفندی را ذبح و به فقرا و مردم بدهید. برای مسجد نیز می توانید چند نفر را دعوت و با هر مبلغی (غیر از خمس و زکات) که کمک کردند یک مسجد بسازید.
ناگفته نماند مهم تر از خود ما و کار ما قبول کردن خداوند است زیرا حضرت ابراهیم (ع) و اسماعیل (ع) که در بهترین مکان ها (مکه) بهترین کارها (ساختن کعبه) را انجام دادند از خداوند قبولی کار خود را درخواست کردند و گفتند ( ربنا تقبل منّا ) این جمله را در کنار بالا بردن پایه های کعبه گفتند، آری هیچ فرد نیکوکاری نباید بخاطر هزینه ای که کرده یا زحمتی که کشیده گرفتار غرور شود حتی اگر کسی به درجه انبیاء رسد باید از خداوند قبولی کار خود را بخواهد. سرمایه را نه با خود آورده ایم و نه با خود خواهیم برد، امانتی است که او داده و باید در راه رضای او هزینه شود. ضمناً مجمع خیرین مسجدساز بدون اینکه پولی دریافت کند حاضر است در شناسائی مناطق و نقشه و کمک¬های قوای مسلّح و نظارت و مشورت به شما کمک کند. والسلام علیکم و رحمه الله شب قدر سال ۹۲

محسن قرائتی

۱ نفر، دیدگاه خود را در مورد این مطلب عنوان کرده اند.

  1. گنبد گلدسته سازی محمد رسول الله ص ..سازنده انواع گنبد گلدسته بصورت تمام فلز..در طرح ها و رنگ های مختلف …جهت دریافت لینک کانال عدد ۲۰ را به این شماره پیامک کنید ۰۹۱۱۱۱۷۲۴۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه می توانید در این امر الهی شریک باشید ؟
کمک نقدی با پرداخت آنلاین
دارندگان کارت های عضو شتاب هم اکنون میتوانند در کمترین زمان کمک نقدی خود را پرداخت نمایند.
خرید کالا و مصالح برای مساجد
با خرید کالا برای مساجد میتوانید با هزینه ای به میزان وسع خود در ساخت مساجد سهیم شوید..
کمک های غیر نقدی
چنانچه در ساخت و ساز ویا هرگونه فعالیت و حرفه دیگری مهارت دارید میتوانید از آن مهارت خود برای کمک به ساخت مساجد استفاده نمایید.
پایگاه های مرتبط
تمامی حقوق متعلق به مجمع خیرین مسجد ساز می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی سایت ، طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط زفره مدیا