میخواهم کمک کنم نیازمند همیاری هستم

مراسم کلنگ‌زنی مسجد و مجتمع فرهنگی قمر بنی‌هاشم در پردیسان قم برگزار شد

مراسم کلنگ‌زنی مسجد و مجتمع فرهنگی قمر بنی‌هاشم با حضور آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید شیعیان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم کلنگ‌زنی مسجد و مجتمع فرهنگی قمر بنی‌هاشم با حضور آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید شیعیان، حجت‌الاسلام قوامی امام‌ جمعه شهر پردیسان و قشرهای مختلف مردم در شهرک پردیسان قم برگزار شد.

آیت‌الله جعفر سبحانی در این مراسم با اشاره به جایگاه و اهمیت مسجد و برپایی نماز جمعه اظهار داشت: رسول مکرم اسلام(ص) نخستین کاری که بعد از ورود خود به مدینه انجام دادند برپایی نماز جمعه و ساخت مسجد بود.

مرجع تقلید شیعیان ضمن قدردانی از بانیان مسجد قمر بنی‌هاشم گفت: لازم است مردم و جوانان به‌منظور کمک در ساخت مسجد و در راستای رشد فرهنگ و تعالی جامعه کمک کرده و حضور مثمرثمری در این کار داشته باشند.

در ادامه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین قوامی امام‌جمعه پردیسان قم ساخت مسجد را یکی از موضوعات مهم مسجد محوری بیان و تصریح کرد: مسجد قمر بنی‌هاشم با کمک مردم و خیرین و در متراژ ۲ هزار متری ساخته‌ شده است.

همچنین محمد خامه‌یار رئیس ستاد اقامه نماز استان قم نیز در سخنانی با بیان اینکه از ۲ هزار متر زمین اختصاص‌ یافته ۵۰۰ متر آن به مسجد تعلق گرفت خاطرنشان کرد: این دومین مسجدی است که کلنگ آن در خیابان زاگرس بر زمین زده می‌شود.

وی با اشاره به کمبود مسجد در منطقه پردیسان قم اظهار داشت: این منطقه حدود ۱۳ مسجد کم دارد، همچنین به‌زودی شاهد ساخت و راه‌اندازی نخستین مسجد الکترونیکی در این منطقه هستیم.

در پایان مراسم نیز ابوالفضل مستقیمی شهردار منطقه هشت ضمن تقدیر و تشکر از بانیان و خیرینی که در ساخت مسجد نقش دارند ابراز کرد: با ساخت مسجد و مراکز فرهنگی می‌توان از بروز بسیاری مشکلات و مسائل در جامعه جلوگیری کرده و مانع بروز فساد در جامعه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه می توانید در این امر الهی شریک باشید ؟
کمک نقدی با پرداخت آنلاین
دارندگان کارت های عضو شتاب هم اکنون میتوانند در کمترین زمان کمک نقدی خود را پرداخت نمایند.
خرید کالا و مصالح برای مساجد
با خرید کالا برای مساجد میتوانید با هزینه ای به میزان وسع خود در ساخت مساجد سهیم شوید..
کمک های غیر نقدی
چنانچه در ساخت و ساز ویا هرگونه فعالیت و حرفه دیگری مهارت دارید میتوانید از آن مهارت خود برای کمک به ساخت مساجد استفاده نمایید.
پایگاه های مرتبط
تمامی حقوق متعلق به مجمع خیرین مسجد ساز می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی سایت ، طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط زفره مدیا