فعالیت قرارگاه سازندگی سپاه قم در زمینه بازسازی مساجد مناطق محروم درخور توجه است.  

مدیر ستاد اقامه نماز و دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان قم در دیدار با مسئولین قرارگاه سازندگی سپاه علی بن ابی طالب(ع) گفت: این قرارگاه در بهسازی، توسعه و ساخت ده‌ها مسجد در مناطق محروم استان قم فعالیت چشمگیری داشته است که این اقدامات خدا پسندانه پایدار خواهد بود.

محمد خامه‌یار با اشاره به لزوم توجه به نگهداری، ساخت و بهسازی مساجد در مناطق روستایی، بین راهی و پرجمعیت قم گفت: سپاه علی بن ابی طالب(ع) توانسته است بسیاری از مشکلات را در این استان برطرف کند و امیدواریم شاهد شکوفایی بیشتر این نهاد مقدس باشیم.

وی گفت: بازسازی و بهسازی مساجد در روستا‌ها یک امر جهادی بوده و سپاه با همه توان خود اقدامات شایسته‌ای را انجام داده است.

مدیر ستاد اقامه نماز و دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان قم خاطر نشان کرد: برای بازسازی برخی مساجد روستایی تلاش زیادی بر همکاری برخی نهاد‌ها و ادارات کردیم که خوشبختانه سپاه علی بن ابی طالب(ع) در اقدامی جهادی به این کار همت گماشت که مردم قدر دان این تلاش‌ها هستند.

وی گفت: با همکاری اداره کل منابع طبیعی استان، اداره کل راهداری و قرارگاه مرکزی محرومیت‌زدایی سپاه و قرارگاه سازندگی سپاه قم در مسیر قم – گرمسار یک مسجد بین راهی احداث خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز و دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان قم افزود:‌ برای ساخت این مسجد حدود ۹ هزار متر زمین از سوی اداره کل منابع طبیعی استان اختصاص یافته‌ است و قرارگاه مرکزی محرومیت‌زدایی سپاه عملیات اجرایی آن و بخش عمده‌ای از اعتبارات آن را عهده‌ دار خواهد بود.

وی گفت: به زودی کلنگ ساخت این مسجد به زمین زده خواهد شد. در این جلسه سرهنگ داود‌آبادی بر همکاری قرارگاه سازندگی سپاه قم با ستاد اقامه نماز تأکید کرد.