میخواهم کمک کنم نیازمند همیاری هستم

اداره مساجد باید تغییر کند

حجت الاسلام محسن قرائتی عصر یکشنبه در گردهمایی امامان جماعت مساجد مشهد افزود: ائمه جماعت نباید زیاد صحبت کنند، مردم حوصله ندارند، بعضی از سخنرانی ها را می توان در سه دقیقه بیان کرد.
وی ادامه داد: ائمه جماعت باید مرتب مطالعه کنند و چیزهای بدیهی را نگویند. طلاب باید مهارت قصه گویی و حدیث را داشته باشند و هر حدیث و نکته خاص را در هر جا مطرح نکنند.
وی ادامه داد: روحانیون باید مطالب را به طور فشرده و با محوریت مسائل مورد نیاز جامعه مطرح کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز گفت: ائمه جماعت تنها با کتابهای کفایه و مکاسب نمی‌توانند مسجدداری کنند. باید به قرآن، نهج‌البلاغه و میزان الحکمه هم اشراف کافی داشته باشند.
حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه کار فرهنگی نباید جناحی شود، افزود: مسجد نباید جناحی شود، باید همانند خورشید به همه جا سر زد اما وابسته به هیچ جا نشد.
وی گفت: این عدالت نیست که زنان در طبقه بالای مسجد باشند، باید به همان مقدار که برای مردها در طبقات پایین جا هست برای زن ها هم جا باشد. مساجد باید محکم و بزرگ اما بدون تزئینات باشد. بسیاری از کارهای ما ضد حدیث است. چرا محراب ها را گل آرایی می کنیم؟ با کارهایی که می کنیم یا نهج البلاغه دروغ می گوید یا محرابها نادرست ساخته شده است. دینی داریم که نه شرقی، نه غربی و نه قرآنی است.
حجت‌الاسلام قرائتی گفت: هیات امنای مساجد باید متشکل از جوانان و افراد با تجربه باشد آنها باید انقلابی باشند. ترسوها باید کنار گذاشته شوند.
وی گفت: مردم آزاد هستند و اینکه می گویند در نماز جماعت، نمازگزار می تواند نیت ‘فرادا’ بکند به این معناست که مردم آزاد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه می توانید در این امر الهی شریک باشید ؟
کمک نقدی با پرداخت آنلاین
دارندگان کارت های عضو شتاب هم اکنون میتوانند در کمترین زمان کمک نقدی خود را پرداخت نمایند.
خرید کالا و مصالح برای مساجد
با خرید کالا برای مساجد میتوانید با هزینه ای به میزان وسع خود در ساخت مساجد سهیم شوید..
کمک های غیر نقدی
چنانچه در ساخت و ساز ویا هرگونه فعالیت و حرفه دیگری مهارت دارید میتوانید از آن مهارت خود برای کمک به ساخت مساجد استفاده نمایید.
پایگاه های مرتبط
تمامی حقوق متعلق به مجمع خیرین مسجد ساز می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی سایت ، طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط زفره مدیا